O nás

 Vítejte na stránkách MODEL CITY.

Vybudovaný modelářský areál vznikl v roce 2004 na zelené louce a nabízí možnost modelářského vyžití pro RC piloty takřka všech kategorií. V dané lokalitě nejsme omezeni žádným jiným leteckým provozem. Toto letiště je předurčeno a slouží pouze k modelářským účelům. 

Naše poloha: 48°55’0.356″N, 16°2’10.176″E

Model City disponuje asfaltovou (12x150m) i travnatou přistávací plochou, které na sebe plynule navazují. Zvýšená bezpečnost modelářského provozu je zabezpečená 5m vysokým a 100m dlouhým bezpečnostním předělem přistávací dráhy od samotného areálu. Viz fotogalerie. Pro dobíjení baterií elektroletů je přímo na ploše umístněn nabíjecí pult se 4-mi přípojkami 12V s celkovým maximálním výkonem 200W nebo zásuvkami 220V/16A. 

Hlavní budova

V této budově je vám k dispozici prostorná společenská místnost s krbovými kamny a barem. Místa na sezení pro 55 osob + venkovní kryté posezení s dalšími 60 místy s výhledem přes bezpečnostní bariéru přímo na přistávací dráhu. Podle potřeby je možné kapacitu zvýšit. V budově je k dispozice tekoucí teplá/studená voda, el.proud, pánské a dámské sociální zařízení včetně sprchových koutů. 

Při pořádání soutěží nebo i jiných akcí je k dispozici kancelář s PC, včetně připojení k Internetu což je možné také pomocí wifi, která pokrývá, zdarma pro návětěvníky, celý areál

Vedlejší budova(hangár)

V této budově je možnost uložení modelů letadel během pobytu. Také zde lze provést drobné opravy při potřebě připojit se k el. síti. 

Po domluvě je také možnost využít dílenské vybavení.

Ubytování

K dispozici je ubytovací kapacita v 10-ti zděných chatkách po čtyřech osobách, tj.pro 40 osob, 12 vyhrazených míst pro karavany s el přípojkou, místa pro stanováni jsou samozřejmostí. 

Parkovací místa pro cca. 150 osobních automobilů. 

Pro náročné je možnost zprostředkovat ubytování v luxusním hotelu.

V areálu také najdete

  • Pro aktivní odpočinek hřiště na volejbal, nohejbal, malý fotbal.

  • Pro děti dětský koutek s klouzačkou.

  • Celý areál je v nočních hodinách osvětlen.

  • Přes léto jsou k dispozici také venkovní sprchy a mycí kout

  • V horkých letních dnech je k dispozici bazén 3m X 7m